ការចាប់ផ្តើមធ្វើតេស្តព៌ណ និងទំហំមួកសុវត្ថិភាពសម្រាប់ការពង្រីកគម្រោងរបស់ក្រុមហ៊ុន មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌាភីអិលស៊ី
រាជ​ធានី​ភ្នំ​ពេញ​—​ថ្ងៃ​ទី​៣០​ ​ខែ​កញ្ញា​
៖ បន្ទាប់ពីបានគាំទ្រដល់ការអនុវត្តគម្រោង “មួកសុវត្ថិភាពសម្រាប់ក្រុមគ្រួសារ” របស់អង្គការមូលនិធិបង្ការរបួស អាស៊ីអស់រយៈពេលពីរឆ្នាំកន្លងមក ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត មេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ភីអិលស៊ី បានបន្តគាំទ្រដល់គម្រោងសម្រាប់ឆ្នាំទី៣ នៅសាលាផ្សេងទៀតក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ។
មុនពេលអនុវត្តគម្រោង អង្គការមូលនិធិបង្ការរបួស អាស៊ីបានចាប់ផ្តើមធ្វើការវាស់ទំហំមួកសុវត្ថិភាពដែលនឹងផ្តល់ ដល់សិស្សានុសិស្សនាពេលខាងមុខ និងធ្វើការស្ទាបស្ទង់ពណ៌ដែលសិស្សានុសិស្សចូលចិត្តដើម្បីធានា ថាកម្រិតនៃការពាក់មួកសុវត្ថិភាពមានចេរភាព។ គម្រោង “មួកសុវត្ថិភាពសម្រាប់ក្រុមគ្រួសារ” នឹងចាប់ផ្តើមអនុវត្តចាប់ពីខែវិច្ឆិកាក្នុងឆ្នាំនេះ។
ក្នុងឆ្នាំសិក្សា ២០១៤-២០១៥នេះ ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ភីអិលស៊ី នឹងពង្រីកការគាំទ្រទៅសាលាបឋមសិក្សា អនុវត្ត។ កាលពីឆ្នាំសិក្សា ២០១២-២០១៤ ក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ភីអិលស៊ី បានគាំទ្រដល់សាលាបឋមសិក្សាចំនួនពីរផ្សេងគ្នាគឺ សាលាបឋមសិក្សា វត្តសំពៅមាស និងសាលាបឋមសិក្សាវត្ត ព្រះពុទ្ធ។ កាលពីខែតុលា ឆ្នាំ២០១៣ ការសង្កេតមួយបានធ្វើឡើងនៅសាលាបឋមសិក្សាវត្តព្រះពុទ្ធដើម្បី កំណត់ពីកម្រិតនៃការពាក់មួកសុវត្ថិភាពរបស់សិស្សានុសិស្សដែលជិះ ម៉ូតូ និងកង់ទៅមកសាលារៀន។ អត្រាពាក់មួកសុវត្ថិភាពមុនពេលអនុវត្តគម្រោងមានត្រឹម សូន្យភាគរយ ក្រោយមកបានកើនឡើងដល់៨៣ភាគរយបន្ទាប់ពីការផ្តល់អំណោយមួក សុវត្ថិភាពពីក្រុមហ៊ុនមេនូឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ភីអិលស៊ី។ នៅខែកក្កដា ឆ្នាំនេះ ការសង្កេតបានធ្វើម្តងទៀត លទ្ធផលបានបង្ហាញថាភាគរយនៃការពាក់មួកសុវត្ថិភាពរបស់សិស្សានុ សិស្សនៅរក្សាចំនួនខ្ពស់ដដែលគឺ ៧៣ភាគរយ។

September 30—Phnom Penh
—Supporting AIP Foundation’s Helmets for Families program for two years, Manulife (Cambodia) Plc. has decided to extend the project for a third year and to another school in Phnom Penh. Prior to project implementation, AIP Foundation has begun conducting helmet fittings for future helmet distribution and helmet color preference surveys to help ensure helmet wearing sustainability. The Helmets for Families project will begin in November of this year.
This school year 2014-2015, Manulife (Cambodia) Plc. will extend its support to Aknu Wat Primary School. Manulife (Cambodia) Plc. has supported Wat Preah Put Primary School and Sampov Meas Primary School in the past last two school year, 2012-2014. In October of 2013, a survey was taken at Wat Preah Put Primary School to determine the percentage of students on motorcycles and bicycles who wore helmets. The rate, at nearly 0% before program implementation, rose to 83% after Manulife (Cambodia) Plc.’s helmet donations. In July of this year, the survey was conducted again, and the percentage has remained quite high at 73%.